Драгослав Ивковић: Ћирилична андроид апликација

aplikacija cirilicaЏорџ Бернард Шо сматрао је да је српска ћирилица најсавршеније писмо на свету и један заокружен и логичан систем. У свом тестаменту оставио је новчани износ (£367,233 13s) Енглезу који успе да реформише и упрости енглеску абецеду по узору на Вукову ћирилицу (једно слово један глас)


Свесни смо да поштујемо своје тек када нам неко други на то укаже. Али да ли би сте схватили снагу Ћирилице као индентификације нашег бића ако вас упутим на чињеницу да су многи владари у различитом епохама покушавали да забране употребу ћирилице Србима. Српску ћирилицу су забрањивали Марија Терезија, Франц Јозеф I, Бенџамин Калај, Иван Мажуранић, Анте Павелић, Адолф Хитлер, као и многи други освајачи.

Потискивање ћирилице, део је пројекта чији је циљ брисање српског идентитета. На ћирилици су написани наши споменици који припадају ризници светске баштине – Мирослављево и друга јеванђеља, Кулинова повеља, Душанов законик, па биографије светских српских краљева Немањића, Слово љубве Деспота Стефана.

У данашњој ери паметних телефона често чујемо да ћирилица није компатибилна  са новим технологијама  и практична за употребу. Вероватно би наше институције пристале на такву оцену да се комшије Бугари нису изборили да се у ЕУ и на евру пише и ћирилицом.

Андроид апликација Ћирилица је скроман допринос чувању нашег писма.

CirilicaAplikacija1

Техника не мора да буде лоша  по ваше дете. Ако ваше дете већ има приступ  таблету или се игра са вашим телефоном, искористите ту радозналост малишана да научи правилно да пише слова ћирилице. Задатак ове апликације је да Ваш малишан научи да пише штампана слова ћирилице. Сама апликација је направљена да буде крајње једноставна како би малишани од 3 до 5 година могли лако да је користе.

У апликацији дете покретом прста исписује линије које чине слово. На тај начин учи се механика писања.

Све је више родитеља који не чекају да њихова деца крену у школу да би научила прва слова. Ми мислимо да не можете поранити с подучавањем своје деце, све док пратите њихов интелектуални и психо-моторни развој. Треба их подстицати на учење и “учити да уче” од малих ногу. Дакле, слободно учите своју децу и пре него што крену у школу – слова, бројеве, облике и све остало што вам се учини да могу да прихвате и науче. Нећете им на тај начин одузети детињство, нити ускратити време за игру. Сваки тренутак који проведу с вама у учењу кроз игру за њих је милион пута већи ужитак од гледања цртаног филма или играња играчкама. А о томе колико је корисније, нећемо ни да говоримо. Наравно, не треба ни претеривати. Најбоље би било да установите неки распоред којег ћете се, колико год сте у могућности, држати. Сат времена учења кроз игру сваког дана је сасвим довољно. Остатак времена за игру дозволите  детету да само организује, уз ваше смернице.

Током  прве три године живота, постављају се темељи за размишљање, језик, ставове, способности и друге карактеристике. Стога би била штета да се не искористи дететова  природна способност за учење током тих најважнијих година.

Уколико имате неке недоумице, погледајте ВИДЕО.

Линк до апликације: https://goo.gl/nCUgaZ

Извор: Видовдан
Драгослав Ивковић: Ћирилична андроид апликација


http://www.magacinportal.org/2016/05/12/dragoslav-ivkovic-cirilicna-android-aplikacija/
Драгослав Ивковић: Ћирилична андроид апликација Драгослав Ивковић: Ћирилична андроид апликација Reviewed by Гладиус on мај 12, 2016 Rating: 5

Нема коментара:

Омогућава Blogger.